Apartamenty z basenem nad morzem. Jak wybrać?

Źródło: https://westbaltic-resort.pl/

Czym się wyróżniają apartamenty nad morzem z basenem?

Apartamenty nad morzem z basenem są szczególnie cenione, a przez to poszukiwane na Pomorzu Zachodnim. Położony w północnej części kontynentu i połączony z Morzem Północnym przez Cieśniny Duńskie Bałtyk jest morzem zimnym. Z tego względu kąpiel w nim możliwa jest zaledwie przez kilkanaście tygodni w roku. Zważywszy na fakt, iż w Bałtyku występuje największe stężenie jodu w Europie, nad jego brzeg w ciągu roku przybywają turyści z całego kontynentu. Każdy przybywający do Świnoujścia gość spragniony jest długich, odprężających kąpieli. Jest to szczególnie widoczne zimą. Zakryty basen mieszczący się na terenie ośrodka wypoczynkowego stanowi doskonałą alternatywę dla kąpieli w morzu. Naprzeciw oczekiwaniom przybywających tutaj gości wychodzi ośrodek West Baltic Resort ze strefą wellness, SPA i krytym basenem.

Od starożytności SPA kojarzone jest z leczniczymi właściwościami występujących na wybranym terenie wód termalnych. Obecnie termin ten oznacza ośrodek terapii przy użyciu wody. Zabiegi przeprowadzane w ośrodku mają na celu poprawę zdrowia i samopoczucia. Kąpiel w krytym basenie znajdującym się na terenie West Baltic Resort będzie stanowiła doskonały odpoczynek po serii leczniczych masaży oraz sauny. Co więcej, na terenie tego nowoczesnego ośrodka znajduje się zewnętrzne jacuzzi z solanką pochodzącą z Uzdrowiska Świnoujście.

Uzdrowisko Świnoujście

Właściwości lecznicze tego miejsca dostrzeżono pod koniec XIX wieku. To wówczas odkryto złoża solankowe oraz borowinowe. Solanki w Świnoujściu są bogate w liczne związki mineralne i korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia.

Solanka działa pobudzająco na zakończenia nerwowe skóry, przez co zwiększa jej ukrwienie i usprawnia procesy przemiany materii. Pomiędzy skórą, a wodą solankową zachodzi niezwykły proces wymiany jonów, poprzez który nasz organizm oczyszcza się z toksyn i szkodliwych dla zdrowia złogów. Równocześnie pochłania z wody drogocenne składniki, które bezpośrednio wpływają na nasze ciało i ducha. Proponowane przez West Baltic Resort kąpiele w solankowym jacuzzi zmiękczają naskórek, rozluźniają mięśnie, a także działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriostatycznie. Kąpiele solankowe są szczególnie zalecane osobom borykającym się z chorobami narządu ruchu, a także chorobie niedokrwiennej kończyn i schorzeniach dermatologicznych.