Boxy dachowe – co to takiego?

Boxy dachowe są tak naprawdę bardzo dobrym wyborem, jeśli chcemy zwiększyć znacznie ładunkową przestrzeń. Bagażnik samochodowy na dach jest dostępny z pojemnościami dostosowanymi do wielkości naszego samochodu, jak i także naszych potrzeb. Najmniejsze boxy dachowe oferują trzysta litrów oraz dodatkową przestrzeń do załadunku. Z kolei do większych boxów dachowych zmieścimy już ponad sześćset litrów.

Gdy wybieramy boxy dachowe, poza pojemnością, musimy także zwrócić uwagę na kilka niezmiernie ważnych elementów. Przede wszystkim musimy sprawdzić sam rozmiar dachy. Jest to takie ważne, ponieważ bagażniki na dach są dostępne w długościach od stu dziesięciu centymetrów do dwustu trzydziestu pięciu centymetrów. Bardzo istotna okazać się może także sama wysokość boxu dachowego. Przy samochodach większych spotkamy się z pewnością z problemem w momencie przedostania się pod podjazdami niższymi, tunelami czy też mostami. W związku z tym w asortymencie wielu firm znajdziemy także takie w przedziale między dwadzieścia osiem centymetrów a czterdzieści pięć.

Gdy kupujemy bagażnik dachowy, to zdecydowanie podejmujemy decyzję na naprawdę długie lata. Warto zwrócić uwagę na kilka niezmiernie ważnych funkcjonalności. Boxy dachowe zależnie od modelu mogą się otwierać jednostronnie czy też posiadać przeróżne struktury. Może to być struktura matowa, kevlarowa, karbonowa czy też połyskliwa. Długość gwarancji jest z kolei zależna od samego standardu boxu. Waha się między jednym rokiem, aż do nawet sześciu lat. Najmniejsze modele zakupić można już za około czterysta złotych.