DIETA OCZYSZCZAJĄCA WĄTROBĘ. CO WARTO WIEDZIEĆ?

Źródło: http://neera.pl

Doraźną pomocą mogącą wykorzystać zdolności autoregeneracji wątroby jest wprowadzenie odpowiedniej diety oczyszczająca, jak również unikanie czynników szkodliwych. Dietę w tym przypadku powinieneś rozumieć jako ogół postępowania i sposobu odżywiania, nie tylko jednorazowe, krótkie okresy określonego żywienia. Tak naprawdę jedynie długofalowe odciążenie tego organu może wspomóc właściwą regenerację, zaś diety oczyszczające to jeden z kroków do sukcesu.

PRZEPISY I ZASADY

Nie ma jedynego, skutecznego sposobu na oczyszczenie wątroby, podobnie jak nie ma dwóch identycznych organizmów ludzkich. Tylko całościowe podejście, wsparte wcześniej wykluczeniem przeciwwskazań do stosowania diety może odnieść wymierne skutki. Oprócz oczyszczenia wątroby dieta najczęściej powoduje także spadek masy ciała, przypływ energii czy poprawienie kondycji skóry, a w regularnym stosowaniu także włosów i paznokci. Jak powinieneś przygotować się do jednej z polecanych przez nas diet, diety Neera?

ŁAGODNE ZMIANY SPOSOBU ODŻYWIANIA

Pierwszym krokiem, by długofalowo chronić wątrobę, powinna być modyfikacja codziennej diety. Spróbuj usunąć z niej produkty wysoko przetworzone, posiadające dużą ilość tłuszczów, zwłaszcza tych chemicznie utwardzonych. Wybieraj dania o mniejszej zawartości tłuszczu i cukru, choć nie powinieneś unikać tłuszczu całkowicie – jest on niezbędny do metabolizmu niektórych witamin. Postaraj się zrezygnować z używek, pij więcej wody z pewnego źródła, która zawsze wspomaga proces oczyszczania. Jeżeli chcesz zastosować 10-dniową wersję diety Neera, warto, abyś stopniowo zaczął przestawiać się na lekkie, owocowo-warzywne posiłki, by przejście na dietę płynną nie było zbyt dużym szokiem dla Twojego organizmu.