Jak olśnić swoim wyglądem na weselu

Wybierasz się na wesele? Z pewnością zastanawiasz się jaka kreacja będzie dla Ciebie najlepsza. Sukienka damska będzie zdecydowanie najlepszym wyborem. Opcji jest wiele, jednak należy dostosować się do kilku ważnych zasad. Przede wszystkim twój strój nie może być bardziej efektowny niż suknia Pani Młodej. Jeżeli Państwo Młodzi robią wesele tematyczne np. w stylu glamour lub boho, łatwiej będzie dobrać strój do tej okazji. Pora roku jest tak samo ważna. Latem królują zwiewne i kwieciste sukienki w jaśniejszych kolorach, a w sezonie zimowym są to bardziej stonowane kolory.

Zakazany kolor

W wielu częściach Polski istnieje zwyczaj, że tylko Panna Młoda może być w bieli. Na szczęście mamy taki wybór kolorów i wzorów, że zrezygnowanie z bieli nie będzie trudne. Jeśli jednak planujemy sukienkę w tym kolorze, warto zapytać przyszłą Pannę Młodą o zdanie. To jest jej wyjątkowy dzień i ona rządzi. Z pewnością nie chcesz sprawić jej przykrości.

Fason i rozmiar

Sukienka damska powinna być przede wszystkim wygodna. Pamiętaj, że wesele to zabawa i tańce do białego rana. Chyba nie chcesz przesiedzieć całe wesele przy stoliku, bo sukienka będzie zbyt obcisła do tańczenia. Wybierając kreacje, warto przymierzyć kilka różnych krojów. Sprawdź sukienkę typu bombka, sukienkę rozkloszowaną ora dłuższą do kostek. Pochodź w niej przez chwilę, by zobaczyć jak na tobie leży. Zabierz ze sobą buty, w których pójdziesz na imprezę, jeśli planujesz dłuższą sukienkę. Długa suknia z pewnością będzie najbardziej eleganckim i efektownym wyborem. Jeśli jesteś świadkową lub Matką Weselną, warto pomyśleć o tym fasonie. Jeśli jednak kompletnie nie wiesz jaki typ sukienki chcesz kupić, zabierz ze sobą mamę lub przyjaciółkę, na pewno dobrze Ci doradzą.

Gdzie kupić?

Istnieje wiele opcji kupna sukienki na wesele. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. O ile masz taką możliwość, poświęć cały dzień na zakupy, by móc odwiedzić jak największą ilość sklepów. Jeżeli jednak nie masz czasu, możesz zrobić zakupy przez internet. Pamiętaj, że warto zamówić daną sukienkę w kilku rozmiarach, a potem odesłać niepotrzebne.