Jak rozpoznać stoliki loftowe i gdzie pasują?

Meble loftowe należą obecnie do najmodniejszych. Są charakterystyczne, więc łatwo rozpoznać taki stolik, jak tylko zna się już jego najważniejsze cechy. To idealny mebel do industrialnego salonu, ale nie tylko w takim może się znaleźć.

Czym się wyróżniają stoliki industrialne?

Są to meble surowe i solidne. Mają proste formy i elementy metalowe. Modna teraz, szczególnie we wnętrzach industrialnych, jest czerń. Części z metalu mogą więc być tradycyjnie szare albo czarne. Typowe stoliki loftowe, czyli w stylu industrialnym, to połączenie drewna i metalu. Blat jest drewniany, a dół mebla metalowy. Mają wygląd prosty, minimalistyczny. Taki mebel to np. kwadratowy drewniany blat i grafitowe albo czarne metalowe nóżki. Są to cienkie metalowe kątowniki. Mogą znajdować się na górze, otaczając blat (co zwiększa trwałość mebla), i na samym dole. Często spotyka się także podobne stoliki, ale z blatem okrągłym.

Czy wybrać mebel loftowy do salonu?

Nieduże stoliki, zwane okolicznościowymi lub kawowymi, to meble do salonu. Stanowią uzupełnienie części wypoczynkowej. Jeśli planuje się salon w stylu industrialnym, to stoliki loftowe są naturalnym dla niego elementem wyposażenia. Gdy przestrzeń dzienna ma być w innym stylu, to też mogą być wyborem dobrym. Warto wziąć je pod uwagę, bo to meble solidne i pełne prostoty. Jeśli planowany jest wystrój nowoczesny, to można wybrać dla niego trochę rzeczy w stylu industrialnym. Wtedy stolik loftowy będzie pasować. Wraz z innymi przedmiotami w podobnym stylu uatrakcyjni wnętrze. Nadając mu nieco klimatu industrialnego, uczyni go modnym. Wystrój stanie się bardziej surowy, ale niektórym osobom może to odpowiadać.

Aranżacje industrialne oraz nowoczesne to takie, do których stoliki te pasują. Jeśli salon ma być inny, to też mogą być odpowiednie. Wszystko zależy od tego, jaki planuje się klimat i charakter aranżacji. Jeśli ma być oryginalnie, to można wybrać stoliki loftowe do wystroju w zupełnie innym stylu. Taki wybór wymaga jednak pewnego wyczucia. Jeśli się go nie ma, najlepiej pozostać przy mniej oryginalnych, ale sprawdzonych zestawieniach.

 

 

Napisano w Dom