JAKIE OPROGRAMOWANIE DLA INŻYNIERA BUDOWNICTWA?

Osoba na stanowisku konstruktora odpowiedzialna jest za szereg wymagających zadań, począwszy od planowania i projektowania obiektów budowlanych, skończywszy na opracowywaniu technologii budowy czy nadzorowaniu jej kolejnych etapów. Niezaprzeczalnie zawód ten wymaga specjalistycznej wiedzy, którą w procesie inwestycyjnym może wspomóc odpowiednie oprogramowanie dla inżyniera budownictwa.

W tym miejscu pojawia się pytanie, czym charakteryzuje się kompleksowy program do projektowania? Przede wszystkim umożliwia generowanie modeli w nieskomplikowany, a zarazem dokładny sposób, wykonywanie niezbędnych analiz, a także zapewnia automatyczne tworzenie rysunków budowlanych oraz precyzyjnych projektów.

Projektowanie BIM

Technologia BIM (Building Information Modeling) w branży budowlanej ma niesamowicie istotne znaczenie, ponieważ umożliwia cyfrowy zapis fizycznych oraz funkcjonalnych właściwości danego obiektu, a także zapewnia ciągły dostęp do niezbędnych informacji o projekcie i jego kosztach. Niezaprzeczalnie projektowanie BIM to szczególna zaleta profesjonalnych narzędzi.

Przykładem innowacyjnego rozwiązania oferowanego przez współczesny rynek jest Prota, czyli oprogramowanie dla inżyniera budownictwa. Wbudowane funkcje oraz narzędzia w szczególny sposób wyróżniają go na tle konkurencji. Projektowanie BIM i automatyczne tworzenie rysunków budowlanych to tylko niektóre z nich.

W programie istnieje możliwość stworzenia szczegółowych elementów, a także zaimportowania opracowanych detali przeznaczonych dla inżynierów z ProtaStructure, którymi łatwo zarządza się w swoich szablonach. Tworzenie rysunków budowlanych jest nieskomplikowane, zwłaszcza biorąc pod uwagę automatyczny rozkład elementów, wraz z podanymi wymiarami oraz ich pełnym opisem.

Oprogramowanie dla inżyniera budownictwa Prota to rozwiązanie zapewniające szybkie tworzenie projektów, łatwe zarządzanie zmianami, projektowanie parametrycznych rysunków, a także umożliwiające generowanie pełnej dokumentacji technicznej oraz w razie konieczności – niezawodne wsparcie techniczne. Jeżeli zastanawiasz się jaki program wybrać, Prota to jak najbardziej kompleksowe narzędzie.