Lampy do salonu

Odświeżasz swój salon, robisz remont mieszkania, a może po prostu myślisz o nowym, lepszym oświetleniu swojego pokoju dziennego? To zawsze dobry moment, aby przemyśleć sprawę odpowiedniej lampy do salonu. Często wybieramy oświetlenie do kompletu – klosze pasujące do tych w kuchni, czy jednakowe żarówki w całym domu. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł, gdyż oświetlenie powinniśmy indywidualnie dobrać do potrzeb i charakteru danego pomieszczenia.

W przypadku salonu decyzja nie jest jednoznaczna. Pomieszczenie to odgrywa rolą wypoczynkową, jednak w przeciwieństwie do sypialni wymaga także dobrego, mocnego oświetlenia. Często wybierane kinkiety do pokoju sypialnianego będą raczej zbyt ciemne – nie dadzą odpowiedniej ilości światła na sufit, a co za tym idzie cały pokój będzie wyglądał na zaciemniony. Aby wybrać odpowiednią lampę do salonu najlepiej skupić się na jego wielkości i kolorze ścian – jeśli są chłodne, biurowe, a pomieszczenie duże, nie zaszkodzi nam lampa ocieplająca światło. Oprócz żarówki o żółtej barwie (zamiast białej) warto też zwrócić uwagę na klosze, których wewnętrzne elementy są miedziane. Będą one rozpraszać światło i sprawiać wrażenie ciepłego, kameralnego oświetlenia.

Wybierając lampy do salonu, musimy zapewnić ich odpowiednią ilość. Ze względu na to, że często salon ma największy metraż spośród wszystkich pomieszczeń w domu, dodatkowa lampa stojąca będzie dobrą inwestycją. Mając dobrze dobrane oświetlenie sufitowe, tutaj możemy pozwolić sobie na dowolność – lampę stojącą wybierajmy spokojnie zgodnie z naszym gustem, będzie to ciekawy dodatek, który tylko urozmaici wystrój salonu, a wieczorami da kameralne, przytulne światło dobiegające z rogu pokoju.