PROGRAM DLA KONSTRUKTORA

Prędzej czy później, konstruktorzy stają przed wyborem odpowiedniego oprogramowania, które współcześnie jest niezbędnym narzędziem wykorzystywanym w branży konstrukcyjnej. Służy specjalistom na każdym etapie pracy, zaczynając się od koncepcji, a kończąc na realizacji projektu. Czym wyróżnia się profesjonalny program dla konstruktora?

Przede wszystkim umożliwia szybkie i efektowne projektowanie 3D w technologii BIM, która stała się w obecnych czasach podstawą pracy wielu ekspertów. Oczywiście nie jest tajemnicą, że pełne wykorzystanie metody BIM zależne jest w pierwszej kolejności od przyswojenia wiedzy na jej temat. Jednak z całą pewnością nieszablonowe projekty zwracają poświęcony na naukę czas w postaci zysku.

Jedną z zalet technologii jest projektowanie architektury oraz konstrukcji w jednym programie, dzięki czemu współpraca ekspertów z różnorodnych dziedzin jest łatwa i przystępna. Przykładowy program dla konstruktora to Allplan – uznawany również za program do zbrojenia. Składa się z takich modułów, jak m.in.:

  • Allplan Architecture przeznaczony dla architektów.

  • Allplan Engineering przeznaczony dla inżynierów.

Biorąc pod uwagę rozmaite problemy, pojawiające się w procesie projektowym przy obliczaniu wytrzymałości konstrukcji, program do zbrojenia pozwala je skutecznie rozwiązać oraz zminimalizować. Co więcej, posiada wiele wbudowanych funkcji dostosowanych do spersonalizowanych potrzeb, które nadają projektom profesjonalnego charakteru.

Projektowanie 3D BIM to teraźniejszość, która zwiększa wydajność, przyspiesza pracę, ułatwia tworzenie modelu, a także zapewnia całościową dokumentację 2D. Niewątpliwie to duże ułatwienie, zwłaszcza gdy konstruktor, inżynier lub projektant zobowiązany jest do realizacji projektu w krótkim terminie. Dlatego tak ważne jest, by wybierając program dla konstruktora, zwrócić uwagę czy obsługuję on technologię BIM.

Pisać o zaletach, jakie daje projektowanie 3D, można całymi dniami. Jednak by poznać w pełni szereg jego możliwości, trzeba postawić na solidną wiedzę, etap wdrożenia, a dopiero potem cieszyć się niezawodnymi projektami w technologii BIM. W dodatku odpowiedni program do zbrojenia oraz projektowania konstrukcji udostępnia bezpłatne materiały do nauki.