Program do konstrukcji budowlanych

SCIA to znany program do konstrukcji budowlanych. Umożliwia nie tylko projektowanie, ale także zaawansowaną analizę. W rzeczywistości jest to zintegrowany system, w który możemy wykonywać projekty konstrukcji stalowych oraz generować przejrzyste dane i wyniki. Narzędzie czasami określane jest jako trzy w jednym: modelowanie, analiza i projektowanie.

Program SCIA wykorzystywany jest do analizy wielomateriałowej. Nie jest to więc wyłącznie program do konstrukcji budowlanych. Jego szeroki zakres sprawia, że przydaje się przy wszelkiego rodzaju inwestycjach, takich jak tworzenie biurowców, budynków przemysłowych oraz mostów. Co zaskakujące, to wszystko możliwe jest w łatwym do obsługi środowisku!

Projekty konstrukcji stalowych wymagają precyzji, którą mogą zapewnić tylko profesjonalne narzędzia dla konstruktorów. Program SCIA umożliwia modelowanie oparte o zasady BIM, co znacznie upraszcza i przyspiesza cały proces. Bardzo ważna jest możliwość współpracy, która sprzyja powodzeniu inwestycji.

Jak już zostało wspomniane program nie tylko wspiera projekty konstrukcji stalowych, ale także pozwala na zaawansowaną analizę, łączenie wielu materiałów w jednym projekcie, tworzenie dokumentacji i szczegółowych raportów oraz wspiera współpracę. Program SCIA to wszechstronne narzędzie, zdobywające każdego roku coraz większą popularność niemal na całym świecie.

Jest to spowodowane m.in. intuicyjnym sposobem pracy z obiektami budowlanymi. Pomimo zaawansowanych funkcji narzędzie powstało dla użytkowników – mając na celu ułatwienie ich pracy, a nie dokładanie obowiązków. Dzięki temu tworzenie elementów możliwe jest za pomocą jednego kliknięcia, tak jak w popularnych programach CAD i BIM.

SCIA wyposażona została w generator wiatru 3D. Dzięki temu możliwa jest analiza obciążenia wiatrem dla całej konstrukcji, zgodnie z zasadami podanymi w eurokodzie i normach ASCE. Oprócz wiatru można zweryfikować także obciążenie swobodne, co jest ogromnie ważną funkcją. Pozwala to na definiowanie obciążenia niezależnie od geometrii konstrukcji.