Program do projektowania wnętrz 3D

Wizualizacje wnętrz to coś, co przykuwa uwagę i stanowi wizytówkę projektanta wnętrz. Klientom projekty 2D często nic nie mówią, dlatego opierają swoje decyzje wyłącznie na efektownych prezentacjach 3D. Współczesny architekt stawia na profesjonalny program do projektowania wnętrz 3D. Na co powinien zwrócić uwagę, przy wyborze najlepszego rozwiązania?

Tylko fotorealistyczne wizualizacje wnętrz są w stanie zachwycić potencjalnych klientów. Wysoka jakość obrazu, do której są przyzwyczajeni, kojarzy się z profesjonalizmem. Dlatego program do projektowania wnętrz 3D musi spełniać te oczekiwania. Wbudowany, szybki silnik renderujący to jedna z pierwszych rzeczy jaką warto sprawdzić szukając dobrego programu.

Wizualizacje wnętrz są bardzo ważne z perspektywy klienta, aby móc jednak wykonać efektowny projekt konieczna jest także biblioteka modeli 3D. Program do projektowania wnętrz 3D powinien zapewniać dostęp do bezpłatnej bazy takich modeli. To bardzo ułatwia i przyspiesza pracę. Tworzenie elementów od podstaw jest trudne i czasochłonne, dlatego znacznie bardziej efektywne skorzystanie jest z gotowych modeli.

Dobrze, jeżeli biblioteka modeli 3D jest na bieżąco aktualizowana. Klienci oczekują wykorzystania elementów z nowych kolekcji topowych producentów, dlatego dostęp do nich może się okazać dla projektanta kluczowy. Ważne są m.in. takie marki, jak MAXFLIZ (głównie modele armatury i ceramiki łazienkowej), Markslöjd (popularne lampy szwedzkiej marki), Maxliving (fotele i sofy), czy Kronospan (tekstury, wybarwienia i płyty meblowe).

Powyższe marki to tylko przykłady tego, w co powinna być wyposażona biblioteka modeli 3D. Jest to tez uzależnione od specjalizacji projektanta. Jeżeli głównym i najczęściej wykonywanym zadaniem jest projekt łazienki – w zasobach nie może zabraknąć armatury i innych podstawowych elementów zabudowy pomieszczenia.

Podczas projektowania, ważna jest także automatyzacja. To dzięki niej możliwe jest wykonanie większej ilości projektów i wizualizacji w krótszym czasie. Dlatego dobre, sprawdzone programy wyposażone są w moduły np. do tworzenia kuchni, czy układania płytek. Przed zakupem warto zwrócić uwagę, czy są to elementy wbudowane, czy dodatkowo płatne.

Źródło informacji https://www.archline-polska.pl/