Rodzaje hydroforów

Zbiorniki ciśnieniowe, czyli hydrofory Warszawa to instalacje, które pozwalają na rozprowadzenie po domu wody pochodzącej ze studni. Zanim zdecyduje się na konkretną instalację, warto poznać rodzaje hydroforów, które można zamontować w domkach jednorodzinnych.

Tradycyjne

Tradycyjne hydrofory Warszawa działają tak, jak nazwa wskazuje w sposób tradycyjny. Istotną cechą takich instalacji jest bardzo duża pojemność zbiorników, która średnio wynosi od 1000 do 1500 litrów, a może mieć nawet 10000. Aby zamontować tego rodzaju instalacje to bardzo ważną wadą, o której trzeba pamiętać, jest to, że do stworzenia takiej instalacji trzeba mieć pomieszczenie, aby postawić pompę. Konstrukcje tego rodzaju są duże i nieprzenośne.

Membranowe

Takie zestawy inaczej nazywane są przeponowymi. W takich zestawach stosuje się przeponę, która rozdziela zbiornik hydroforu na dwie części. W przeponie magazynuje się wodę, natomiast w drugiej części znajduje się powietrze pod ciśnieniem. Hydrofory Warszawa są bardziej mobilne. W przypadku takich instalacji istnieje rzadsza konieczność dopompowywania powietrza do instalacji. Są one mniejsze i ich pojemność zwykle wynosi 20-100 litrów. Ogólnie takie instalacje są cichsze, mają mniejsze rozmiary oraz są mobilne.

Wybór typu konkretnej instalacji warto skonsultować ze specjalistami. Wówczas instalacja będzie bardziej dopasowana do naszych wymagań.