Taśmy LED – oryginalny sposób na oświetlenie.

W wielu sklepach z oświetleniem dostępne są taśmy LED. Są one świetnym rozwiązaniem, gdy chcemy w oryginalny sposób zaaranżować oświetlenie dowolnego pomieszczenia lub ozdobić dom od zewnątrz. Taka taśma to po prostu diody LED umocowane na specjalnej, mocnej, dwustronnej taśmie.  Zobacz tutaj https://boxlab.pl/tasma-led

Taśmy LED dostępne są w różnych długościach, szerokościach i kolorach. Najczęściej spotykany jest kolor biały w odcieniu ciepłym, neutralnym lub zimnym. Niektóre taśmy można rozcinać, aby jeszcze zwiększyć możliwość tworzenia różnych wzorów. Najczęściej taśmy sprzedawane są nawinięte na rolki, wyposażone w zasilacz lub nie.

Opisywane taśmy są też sposobem na zmniejszenie rachunków za prąd, gdyż diody pobierają do 90% mniej energii elektrycznej. Mają też długą żywotność – mogą świecić nawet do 50 000 godzin. Niektóre pokryte są silikonem, dzięki czemu są odporne na zachlapanie i mogą być montowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Najwygodniejsze w stosowaniu są taśmy sterowane zdalnie, w przypadku których można przy pomocy pilota zmieniać kolor światła.

Zastosowanie taśm LED

Takie taśmy mogą posłużyć do oryginalnego punktowego oświetlenia np. schodów lub do obramowania wybranej części pomieszczenia. Jeżeli chcemy oświetlić wszystkie ściany, dobrym pomysłem będzie zamontowanie taśm w profilach wpuszczonych w sufit czy podłogę.

Taśmę LED stosunkowo łatwo zamocować w dowolnym miejscu, gdyż jest samoprzylepna. Taśma z mocnym klejem będzie mocno trzymać się na miejscu i nie spadnie. Nie ma więc konieczności robienia dziur w ścianach.

Przy zastosowaniu odpowiedniego zasilacza i szybkozłączek różne kawałki taśm można łączyć.

Taśmy LED oprócz doświetlania mogą wywołać w pomieszczeniu unikalny nastrój, podświetlić półkę, dzieło sztuki czy witrynę. Przy ich użyciu możemy dać upust swojej kreatywności, oświetlając pomieszczenia wedle własnego pomysłu. Każdy może znaleźć ciekawe zastosowanie dla tych taśm. Dają one dużo większe możliwości aranżacyjne niż zwykłe lampy. W większości działają w temperaturze od -25°C do 60°C, dzięki czemu można ich używać własciwie w każdym miejscu w domu czy na zewnątrz.

Napisano w Dom