Wybór etui na telefon – jakie kryteria wziąć pod uwagę?

 

Czy ktoś kiedyś wyliczył wszystkie funkcje, jakie w naszym życiu odgrywa telefon? Lista ta jest z pewnością bardzo, bardzo długa. My póki co nie podejmiemy się tego zadania – napiszemy jednak o czymś, co w kontekście wielofunkcyjności tych urządzeń ma również duże znaczenie. Chodzi o etui na telefon. Jak je wybrać i jakie kryteria wziąć pod uwagę? Oto nasze wskazówki.

 1. Model i marka telefonu
  Brzmi jak banał, ale od tego trzeba zacząć. Przypominamy, że im popularniejszy sprzęt posiadamy, tym będziemy mieć większy wybór etui na telefon będziemy mieć do dyspozycji.

 2. Nasza praca i styl życia
  To kluczowe z punktu widzenia tego, jak bardzo nasz smartfon narażony jest na wstrząsy, upadki czy zarysowania. Jeśli pracujesz np. w biurze, aparat trzymasz na biurku lub w torebce – ryzyko zniszczeń jest stosunkowo niewielkie. Co innego, jeśli w ramach obowiązków służbowych musisz stale się przemieszczać. Prawdopodobieństwo, że prędzej czy później Twój telefon gdzieś upadnie – jest bardzo wysokie. Wybierając etui na telefon warto to uwzględnić.

 3. Temperament użytkownika
  Piszemy o tym pół żartem, pół serio. Chodzi o to, że użytkownicy smartfonów dzielą się z grubsza na dwie grupy. Pierwsza to ci, których sprzęt już po kilku miesiącach użytkowania wygląda tak, jakby właściciel używał go do walki o przetrwanie. Druga grupa natomiast to osoby, których telefony nawet po roku-dwóch prezentują się jak wyjęte prosto z pudełka. Wybierając etui na telefon trzeba sobie odpowiedzieć uczciwie na pytanie: do której grupy ja się zaliczam?

 4. Materiał, z którego wykonane jest etui
  Kiedy już przeanalizujemy nasze potrzeby dotyczące poziomu ochrony dla smartfona, warto sprawdzić mocne i słabe strony materiałów, z których najczęściej wywarzane są case-y na telefon. Przypomnijmy, że najpopularniejsze materiały to plastik, silikon, skóra i drewno.

 5. Rodzaj case’a
  Bumper, futerał, a może pokrowiec – wybierz takie etui, które podoba ci się najbardziej i które będzie dla ciebie najwygodniejsze.

 6. Względy estetyczne
  Wybór wzorów i kolorów w jakich występują dziś etui na telefon https://etuitelefon.pl/ jest w zasadzie nieograniczony. Trudno się dziwić temu trendowi, wszak telefon to dziś jeden z najbardziej osobistych przedmiotów.

 7. Cena
  Nieprzypadkowo to kryterium pojawiło się na końcu. Wyjaśnienie jest proste. Telefony i ich zawartość pełnią w naszym życiu bardzo ważną rolę, często są również bardzo kosztowne. Kiedy więc myślimy o ich ochronie, cena powinna być jednym z ostatnich kryteriów, jakie weźmiemy pod uwagę.